moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

שמיל היעיל

שמיל היעיל

 "שמיל היעיל"

 

שמיל-בערוב-ימיו-עם-החיוך-האופטימי-כהרגלו.jpg

 

לא יכולתי למצוא כותרת מתחרזת יותר מהכותרת לעיל,לכתבה לזכרו של האיש שהיעילות,היצירתיות,ההמצאה וטוב הלב שלו,היו מרכז חייו והם אלו שהפכו אותו, ל- "אבי תכנון המטבח הישראלי". שמואל מולדובן

 

בתחילת חודש נובמבר 2012 לאחר שחגג 80 אביבים של יצירה,ממש לפני שהטילים מהדרום רעמו במבצע "עמוד ענן", - "עמוד האש" של מתכנני המטבחים בישראל ,שמיל מרמלשטיין ז"ל שהלך לעולמו לאחר מחלה ממושכת שאותה לא הסתיר ושאיתה נאבק,כמו שרק קיבוצניקים ,חלוצי ומקימי המדינה הזו יודעים.


שמיל הניח אחריו את רעייתו הגר שלה היה נשוי במשך 60 שנים,(מה שמעיד על אופיים של בני הדור ההוא) שלושה ילדים ושמונה נכדים.


קשה לכתוב על פעילותו העניפה ורבת השנים של שמיל בכתבה אחת רבת מילים ככול שתהיה.


מהכרותי האישית את שמיל,מדובר באדם יוצא דופן,יצירתי מאוד,נוח לבריות ומקצוען אמיתי שעד יומו האחרון עסק ביצירה למרות מחלתו.


ובכול זאת אנסה לתמצת את מפעל חייו למספר שורות צנועות שישפכו מעט אור על חייו ופועלו של האיש.ואם פספסתי משהו,אני מבקש מראש את סליחתו של שמיל וסליחתם של מוקירי זכרו.

 

מחקלאי,למסגר,למתכנן

 

סיפורו של שמיל דומה לסיפורה של סינדרלה,סיפורו של מסגר,בנו של מסגר ושרברב פשוט,שהפך ברבות הימים למתכנן המטבחים המוביל בישראל,שעל ברכיו גדלו דורות של מתכננים שעד עצם ימים אלו ,יסודות התכנון שהניח,משמשים נר לרגליהם.


שמיל ורעייתו הגר,היו ממייסדי קיבוץ נחשון שהוקם בשנת 1950 על ידי אנשי "השומר הצעיר" .


הקריירה המקצועית של שמיל החלה בבית הספר "שבח" שבו למד מסגרות והיא המשיכה בשדה,בפלחה,באדמה הקשה שאותה עיבד,כשכבר אז חיפש פתרונות יצרתיים על מנת להקל על חבריו את עיבוד האדמה הסלעית והעקשנית ששברה מחרשות על ימין ועל שמאל, מחרשות שזעקו מכאב לטיפולו של מסגר...


כך החל הרומן הטכני המקצועי יש לומר בין האיש ,לאדמה,למכשירים,לציוד,כשבין פתרונותיו הטכניים והמצאותיו בימים של ראשית קום המדינה,ניתן למנות מתקן לחיתוך תפוחי אדמה לפני הטמנתם בקרקע,מתקן לאיסוף תפוחי אדמה,שיקלו על כאבי הגב של החקלאים ומתקן להידוק התחמיץ במיכל הסילו שחסך עבודה מפרכת של עשרה עובדים.

 

פרס קפלן ליעול

 

על פתרונות יצירתיים אלו והמצאות אחרות,הוענק לשמיל בשנת 1954 פרס קפלן ליעול וחסכון בעבודה,פרס שככול הנראה שכנע את חברי הקיבוץ למנות את שמיל לתפקידים מנהלתיים כמו מרכז המשק,מזכיר הקיבוץ וחברות בוועדות.


אלא שבחברה הקיבוצית של אז ידעו כך מסתבר לאתר את החברים המוכשרים ולנצל את כישוריהם לטובת החברה הקיבוצית בכלל. וכך קרה שבמחלקה הטכנית של הקיבוץ הארצי זיהו את כשרונו התכנוני והטכני של שמיל והוא נקרא לדגל,כשאחד הפרויקטים הראשונים שלו היה תכנון מחסני בגדים,מה שאנחנו מכירים היום כ-"מחסני אופנה" אבל לא ממש דומה,כי מדובר מחסני בגדים משומשים של הקיבוצניקים שנזקקו לתכנון האיסוף,המיון,הכביסה וחלוקה.כשהפתרון של שמיל היה ה- Open space,פתרון
נועז במובנים של הימים ההם.


פתרונותיו היצירתיים של שמיל הביאו את מנהלי המחלקה הטכנית להבנה בצורך לתכנון המטבחים הקיבוציים שעסקו ביצור מזון להמונים ורתמו את שמיל לעניין,לא לפני ששלחו אותו ללימודי תכנון מטבחים באירופה,באוניברסיטת קורנל בארה"ב ובהמשך לקורס הנדסאים וקורס ייעול.


" קורס היעול שינה לשמיל את דפוסי החשיבה ואת תפיסתו המקצועית,הקורס חיזק אצלו את האמביציה ללמוד,כשחשוב היה לו מאוד לקבל ציון 100 בבחינות". סיפרה רעייתו הגר.

חזר לקיבוץ עם בלוריתו המתנפנפת בקיבוץ נחשון הצעיר ראו כי טוב והחליטו להחזיר לקיבוץ את האיש עם ידי וראש הזהב ובלוריתו המתנפנפת וסיכמו עם המחלקה הטכנית של הקיבוץ הארצי,שעם כול הצער שכרוך בדבר,שמיל יחזור לקיבוץ ויתרום לו מכישוריו.


בתקופה ההיא מספר יוסף שפטס חברו הטוב של שמיל ומנכ"ל "נחשון תכנון מערכות מזון".
"היה תהליך של יציאת חברי קיבוץ לעבודות חוץ (מה שאנחנו מכירים היום כאוטסוסינג,הדור שלנו ממש לא המציא כלום...) והייתה תחושה שחברי הקיבוץ תורמים מכישרונם לגופים חוץ קיבוציים,למרות שנזקקו להם בקיבוץ".


שמיל כהרגלו,קיבל בחיוך המפורסם שלו את החלטת הקיבוץ והחליט שאם כבר נגזר עליו לחזור לקיבוץ,רצוי מאוד שימשיך לתרום מהכישורים בהם התברך והוא הצליח לשכנע את מזכירות הקיבוץ להקים משרד לתכנון מטבחים,מתוך הבנה שהקמתו תתרום לקיבוץ ולחבריו.


יוסף חברו הטוב של שמיל היה בתקופה ההיא מנהל ענף ההודים וחבר בוועדה שבראשה עמד מזכיר הקיבוץ שצ'ופק,הוועדה שטיפלה בהחזרתם של החברים לקיבוץ.


חברי הוועדה לא רצו לקצץ את כנפיהם של טובי הבנים שחזרו לקיבוץ ובמקרה של שמיל הם החליטו שאם הוא כול כך רוצה ואם הוא כול כך מוצלח בתכנון מטבחים,הרעיון שלו לפתוח בקיבוץ משרד לתכנון מטבחים שימשיך לתת שירותים גם לקיבוץ הארצי הוא רעיון מצוין.


אלא שבמקרה של שמיל,במחלקה הטכנית שלא רצו שיקומו להם מתחרים מבית,הם לא ששו לרעיון והתנו את חזרתו של שמיל לקיבוץ בכך שהוא לא יעסוק בתכנון מטבחים של הקיבוץ הארצי וכך היה.

 

"נחשון", ממשרד תכנון לחברת תכנון

 

כך הוקמה בעצם חברת "נחשון תכנון מערכות מזון" שבראשית דרכה התבססה על יכולותיו וכשרונו הטכניים יוצאי הדופן של איש אחד,שהעובדה שהיה מסגר ביצועי עמדה לזכותו.


שמיל ניצל את קשריו הרבים מעבודתו במחלקה הטכנית והזמנות עבודה החלו לזרום למשרד החדש מלקוחות קודמים ולקוחות חדשים,כשעל מלאכת הניהול והכספים הופקד לא אחר מאשר יוסף שפטס בכבודו ובעצמו.


עבודת התכנון הרבה נדרשה לעובדים נוספים ושמיל גייס למשרד את בני המשק ובניהם עומרית נאור,אילן לב,אמנון עוזרי,יצחק שטרקר ואורי ליף "תלמידו של רבי שמיל עקיבא",
ש- לימים החליף את שמיל בתפקידו.


הלקוח הראשון הגדול של המשרד החדש הייתה האוניברסיטה העברית בהר הצופים שהייתה בהקמה,אחריה הכוח הרב לאומי שנדרש לשירות בסיני ובהמשך,צה"ל ומוסדות רבים נוספים.


שמיל היה לי יותר ממורה,הוא היה אבא,מדריך,מורה לחיים".סיפר אורי ליף,"היה לו רצון גדול להנחיל את הידע שלו,הוא ידע לפרגן ולא שמר את הידע אצלו".
"הוא הציג אותי תמיד כיורשו,למרות שהייתי תלמיד קשה ומתווכח,לא פעם התרגזתי כשתיקן עבודות שלי,אבל היה לו חשוב שאני אבין את הדברים מהבסיס".


"ברבות הימים הפכתי לשותף מלא לתכנון לא רק שרטט פשוט,לא נתקלתי בהרבה אנשים כמו שמיל ,נטולי אגו עם רצון כול כך גדול ללמד,להצמיח לקדם אחרים,לפרגן להם לפני לקוחות ולאפשר להם לקבל מהלקוחות את המשובים החיוביים על עבודתם,כשהם נשארים מאחור ותומכים".


" שמיל היה ג'נטלמן,איש יצירתי מאוד ואופטימי,אדם טוב לב,ויחד עם זאת אם היתה לו דעה נחרצת על משהו הוא ידע לומר אותה ולעמוד על שלו".הוסיפה הגר,"אל אורי הוא התייחס כאילו היה בנו".


שמיל הוביל פרויקטים רבים והתמחה בעיקר בתכנון מטבחים מוסדיים ומורכבים,עם התמחות מיוחדת לפתרון תורים בחדרי אוכל גדולים,פיענוח בעיות מיוחדות. וכישרון מיוחד למצוא את הפתרון כשכולם מתייאשים.

 

איש של המצאות ופיתוחים

 

בין הפיתוחים היצירתיים של שמיל שחלק מהם זכו להכרה בינלאומית ניתן למנות : דלפק שירות עצמי הכולל מגן עיטוש עם חימום עליון ותחתון,מערכת קירור מאולצת,דלפק דיספנסר קפיצי לאחסון צלחות,פגודת חלוקה מחוממת,עמדה למגשים וסכו"ם,דלפק דקורטיבי לחדר אוכל,עגלה תרמית לשינוע מזון במגשים אישיים ובצוברים.כול אלו ועוד שנראים לנו היום כמובנים מאליהם,הומצאו על ידי שמיל כשהיה צריך למצוא פתרון אופרטיבי לציוד ייעודי שלא נמצא בשוק זמין על המדפים.


כלומר יתרונו של שמיל על המתכננים אחרים היה ביכולותיו הטכניים המקצועיים לתכנן לא רק את המטבח אלא גם את הציוד ואף לייצר אותו בפועל אם צריך...


אורי ליף ששהה שעות רבות במחיצתו של שמיל מוסיף "הוא עבד אנליטית ובתעוזה רבה שהותירה אנשים ובעיקר לקוחות פעורי פה,בתחום התכנון הוא המציא ופיתח תהליך זרימת סועדים ללא הצלבות ועיכובים,פיצול מערכות הדחת כלים בנפרד מהמטבח המאפשרות זרימה חופשית של סועדים,פיצול מערכות ההגשה מהמטבח לחצרות המזון שאנו מכירים,מערכי שירות עצמי,מערכים להגשת מזון במגשים אישיים בבתי חולים,מערכי חלוקת מזון בבתי חולים,עמדות יצור אקטיביות בחדרי אוכל ועוד,כשלא הפסיק לייבא ארצה ולקדם טכנולוגיות מתקדמות כמו יצור בשיטת בשל צנן ובשל הקפא במטרה להחדיר לבתי החולים את שיטת התפריט אישי בהזמנה.


פיתוחים אלו ונוספים הוא מימש בפרוייקטים בחברות כמו אמדוקס,נייס,נתב"ג 2000,בתי החולים הדסה עין כרם ואיכילוב ועוד רבים אחרים שקצרה היריעה מלהרחיב על כולם.

 

כספים ,זה לא אני די אם נביט במשרדו המיותם של שמיל על מנת להבין את סדרי הגודל של קטלוגים החומרים המקצועיים וכתבי היד שהשאיר אחריו, כדי שנבין את יכולותיו וכשרונו ואת המורשת שהנחיל.


מספרים שבביקורים בתערוכות מקצועיות כשאנשים אמרו שלא היה בתערוכה כלום,שמיל היה מדהים אותם מוציא את המוץ מהתבן כחקלאי מיומן ומוכיח להם ש –"עיניים להם ולא יראו"...


ויחד עם זאת אחד הנושאים ששמיל לא אהב ויותר נכון לא רצה לעסוק בהם הוא כספים,"אני לא טוב בזה" נהג לומר,או במילים אחרות ומתורגמות לשפת החבר'ה: "תעזבו אותי באמא שלכם,תנו לי ליצור...


"למרות ששמיל היה אדם מקסים היו לי ויכוחים רבים איתו על מחירים ורווח,כשאני הייתי אומר שצריך לגבות מחיר מסויים לתכנון ,הוא היה אומר לי "אבל לוקח לי רק שעתיים לעבוד על זה,לא צריך לקחת מחירים גבוהים יותר",הויכוחים הללו הללו נמשכו עד ליומו האחרון של שמיל,לא הצלחתי לשכנע אותו לגבות מחיר שמותאם למומחיות שלו"... סיפר יוסף.


סיפורו של גלגל

 

יצחק שטרקר מנהל המערכת הממוחשבת בחברה,עורך המכרזים ומתכנן סיפר, "את שמיל הכרתי בשנת 1990.כמו לרבים אחרים, הוא היה עבורי מנטור ואי של רוגע ושלווה במקום עבודה שהיה בעיקר בשנים הראשונות,הצפופות מאד, פיזית,מקום גועש ולעיתים אפילו מטורף למדי"...


"שמיל אהב להזכיר עד כמה שפר עליו מזלו, בכך שעבודתו היא גם תחביבו.חשוב להדגיש שבניגוד לאנשים אחרים, אותם ניתן לתאר כ"מכורים לעבודתם", שמיל היה אדם שידע לשלב את העולמות – אהבתו למקצוע יחד עם אהבתו להגר אשתו ולמשפחתו העניפה".


"זו אולי הסיבה בגללה הוא היה אדם שכל-כך כיף לעבוד איתו; היו בו שילוב מופלא של סופר-מקצועיות וידע עצום,משולבים במזג נוח,חוש הומור ונכונות בלתי-נדלית לעזור וללמד".


"מקצועיות ללא פשרות הייתה עבורו קו מנחה,אותו גם חתר להעביר (במידות משתנות של הצלחה) לתלמידיו הרבים. אולם, מה שייחד אותו מאחרים וטובים בתחום, הייתה החדווה עימה ניגש לעבודתו.עבור שמיל לא היו "מטלות" – היו רק אתגרים.בין אם המדובר בסידור אופטימלי של שולחנות עבור מאה סועדים או שמונה מאות, מערך הגשה בקיבוץ שכוח-אל בערבה או בהיי-טק נוצץ בהרצליה,הוא ניגש לכל משימה בהתלהבות של גולש בן תשחורת המגלה מסלול חדש ומרתק בתוך יער אלפיני".


"גם לאחר שלושים וחמש שנים בתחום, לא היה דבר מרתק יותר עבורו מאשר לנסות ולמצוא שיטה חדשה לחיבור ציוד מטבח לאספקות או להמציא שיטות חדשות לריקון תכולת סירי בישול".


"הנה לכם סיפור קטן, המלמד הרבה: לפני 6 שנים היינו בתערוכה בגרמניה, ושמיל הבחין בגלגל שלא הכיר.הוא מיד "התלבש" עלי, ולא שקט עד שהצלחנו למצוא באינטרנט את הקטלוג של הגלגל המדובר".


"באותו ערב יצאתי לבלות, וחזרתי למלון לקראת 2 אחר חצות; המראה שקידם אותי כשנכנסתי לחדרנו היה כזה: שמיל (בן 76 באותו זמן) יושב על המיטה ברגליים משוכלות, ביד אחת ספר ועליו דף נייר, ובידו השנייה עפרון עימו הוא משרבט במרץ".


"אותו גלגל שמצאנו מוקדם יותר באותו היום,הצית את דמיונו, ובמשך שעות הוא ישב ותכנן עגלת הובלת מזון חדשה לבתי חולים,שהגלגל הנ"ל ייתן לה יתרון משמעותי בתמרון בין המחלקות".


שותף למתודולוגיות התכנון הפונקציונלי
"שמיל היה אחד האנשים המיוחדים והייחודיים שפגשתי בחיי,אישיות אמיתית כשהמפתח הראשון והעיקרי הינה הצניעות לצד אהבת המקצוע והאדם,אדם אופטימי שכל העולם נראה ורוד מבעד למשקפים שלו, הכל הוא מקבל ורואה מהצד הטוב של הדברים",מספר מי שהיה מנכ"ל נחשון תכנון מערכות מזון ירון תלמי.


"גאוותו של שמיל ובצדק, יצירת המופת "נחשון תכנון מערכות מזון" אשר קמה על בסיס חברי קיבוץ נחשון שהיו זמינים לשמיל, רובם ללא השכלה מיוחדת הקשורה לתחום תכנון המטבחים".


"שמיל גידל וטיפח כמעט את כל מתכנני המטבחים בארץ. הוא התגאה ובצדק במפעל חיים אשר נראה כחלום לא ישים לפני מעל 30 שנה בחברה הקיבוצית,אך בהמון יזע ואהבה הקים והוביל את המפעל הזה להיות ראש וראשון בישראל ומהטובים בעולם".


"כמנכ"ל נחשון היה לי תענוג לחוות עבודה עם ולצד שני אנשים שכל אחד הינו אישיות בפני עצמה, שמיל מרמלשטיין ויוסף שפץ. מקצוענים, חכמים, בעלי ראייה רחבה, בוגרת. שניהם בתי ספר מהלכים בתחום תכנון מערכות מזון".


"החיבור של שמיל אלי היתה ברקע הקיבוצי אך מעל הכל בחיבור של תחום תעשיה וניהול \ הנדסת ייצור, זה התחום בו שמיל ראה בי שותף לדרך ומי שמבין את המתודולוגיות הבסיסיות עליהן מושתת תחום התכנון הפונקציונלי".


"האיש היה ילד בנשמתו, צעיר מכל סביבתו, אדם אשר לא מפסיק ליצור, לפתח, לדמיין – וכאן היה חיבור נוסף שלנו, הרצון לחדש, לשנות, ליצור יש מאין".
"אהבתי מאוד את שמיל על כל המכלול של אישיותו יוצאת הדופן והמרשימה ביותר".


ראיית העתיד הטכנולוגי
לא רק עובדי המשרד בנחשון העריכו את יכולותיו של האיש,מנהלי מטבחים ושפים ראו בו את מושיעם,את מי שבאמת יכול להביא להם את הפתרון הטוב ביותר,שף חיים כהן מקיבוץ נען מספר על האיש: "קשה לכתוב על אדם שעבדת איתו 40 שנה כעל אדם שכבר לא איתנו


את שמיל הכרתי לאחר במחלקה הטכנית של השומר הצעיר,ההזנה ההדדית בינינו באה לביטוי בהיכרות מאוד קרובה אשר תרמה רבות לקו המחשבה בכל הקשור לראיית העתיד הטכנולוגי הקשור לתכנון מטבחים, בתערוכות רבות ברחבי העולם בהן ביקרנו יחד ואת כל התוצאות, שמיל ידע לשלב בכל תכנון תוך ראיית הנולד העתידי של המטבח המודרני".


דומני שהמהפכה הגדולה בתחום ההסעדה והמעבר מהשרות לשולחן,לשרות עצמי יש לזקוף לזכותו של שמיל, אשר תכנן עשרות רבות של מערכי הסעדה ברחבי הארץ, בקיבוצים, מפעלים וחברות היי-טק".


"משרד התכנון בנחשון הוקם סביב שמיל וכל מה שנעשה לאחר הקמתו,כולל חינוך הדור הצעיר של המתכננים, נעשה בהנחייתו והדרכתו הברוכה וכל ההישגים התכנוניים של המשרד הזה מתחילים בצעדים הראשונים שעשה שמיל".


"שמיל היה אדם ענק שאהב את הזולת, אהב לאהוב ותמיד קיבל בחזרה את האהבה עם סיומו של תכנון מערך זה או אחר ותמיד היה גאה בעבודותיו".


"החלל אשר השאיר שמיל עם לכתו, הינו חלל ענק, חסרונו תמיד יעלה בזיכרוננו את עוצמתו ואת יכולותיו הן כמתכנן והן כאדם,יהי זכרו ברוך".


שמיל היעיל
דורג על ידי ורד עמיחי
5
צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: