moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

קומבי קומבינטור

קומבי קומבינטור

 קומבי קומבינטור

על ה - whiteffciency SELF COOKING CENTER כבר שמעתם ? אם לא זה הזמן להכיר את ידידו הטוב ביותר של השף, תנור הקומביסטימר דור ב' ,של RATIONAL לראות,להתאהב ולנסות להבין איך הסתדרנו בלעדיו עד היום...

שמואל מולדובן

בעוד בחיל האויר הישראלי מתחבטים בין מטוס ה-F-15 החדש למטוס ה- F-35 החמקן החדיש,בישראל כבר התייצב תנור הקומיסטימר whiteffciency SELF COOKING CENTER דור ב' של חברת RATIONAL שמיובא לארץ על ידי חברת קירוסקאי.


את הכתבה הזו אני כותב שלא על מנת לקדם את מכירותיה של חברה זו או אחרת, אלא רק מהעובדה שנשבתי בקסמיו של התנור החכם,שככול הנראה רק הגרמנים יודעים לייצר,כמו שהם יודעים לייצא את המכוניות הטובות בעולם.


חיצונית התנור נראה כמו כול תנור אחר,אבל כשמתקרבים ונחשפים לפונקציות היצור ,מבינים שמדובר במטוס החמקן ה- F-35 של התנורים,אלא שבמקרה שלנו לא צריך לחמוק ממנו אלא ההיפך,לחשוף ולנצל את כול מה שהוא יודע להעניק למטבח המקצועי ובעיקר לשף.
יש תמורה עבור האגרה.


והאמת היא שהוא יודע לתת והמון. התנור הזה הוא יד ימינו של כול שף והחבר הטוב ביותר של כול טבח שמחזיק מעצמו פריק של דאג'טים מקצועיים,שמסוגל,יכול ורוצה לנצל את כול הפונקציות החכמות שבו,אחרת אין טעם לרכוש אותו,שכן החסרון היחידי שמצאתי בו הוא המחיר,אלא שבמקרה הזה למרות המחיר,אני חייב להיות הוגן ולומר שיש תמורה מלאה עבור האגרה.


התנור מיוצר במספר דגמים שעובדים על גז ,על חשמל,על גז וחשמל משולבים ובמספר גדלים,כולם בנויים כך שהם חסכוניים באנרגיה ומזהמים את הסביבה בעצימות נמוכה.


בינה המלאכותית


השינוי העיקרי של דגם דור ב' מדגם דור א',הוא בבינה המלאכותית המושתלת בו. בתנור הזה נשתלו ספרי בישול ואפיה שמהווים בעצם את ליבת מוחו.
כלומר שלא כמו בתנורי דור א' שבהם התבקש השף לתכנת את התנור בזמן הנדרש לבישול,ברמת הלחות הנדרשת,עם או ללא לחות וכדומה,בתנור דור ב' לא צריך את כול זה,התנור יודע לעשות את העבודה לבד...


כול מה שצריך הוא ללחוץ על ציור המזון,(לדוגמא בשר בקר) במסך ההפעלה ובמסך הבא לבחור את שיטת הריכוך הרצויה לפי סוג הנתח למשל צלוי בנוזלים / צלוי ללא נוזלים וכדומה,ללחוץ enter. והתנור יעשה את השאר בדיוק כמו שצריך,ללא שום צורך להשגיח עליו.


כול מה שנשאר לשף לעשות הוא לעסוק בעיקר,בטעם,את השאר כאמור יעשה התנור.לא מאמינים ? גם אני לא האמנתי,עד ש- צלו בפני נתח של סלמון בדיוק מושלם ששמר על עסיסיותו מחד וצריבתו מאידך.צליה ועסיסיות ששכנעו אותי סופית שיש הרבה מאוד ב- גו.


עכשיו תחשבו מה זה עושה לשף שיכול להוציא לצליחות בשיטה הזו בבת אחת 10 ו- גם 1000 מנות סלמון באותה דרגת עשיה ובאותה האיכות בדיוק.
אומצות,שניצלים ופסטה אל דנטה בתנור
באותה השיטה ניתן להכין גם אומצות ל- כול מספר סועדים שתרצו ואפילו להכין את האומצות בדרגת העשיה הרצויה.


ואם תרצו לתת לאומצות את סימני הפסים של הגריל ואת ריח המנגל,תמיד תוכלו לצלות אותם על תבניות הרשת המיוחדות של התנור ולהוסיף למהלך הצליה,תמצית עשן...
התנור הזה יודע גם לטגן,לא תאמינו אבל זה אפשרי ואפילו טיגון בריא במעט מאוד שמן,כול מה שצריך לעשות הוא להניח את נתחי השניצלים הגולמיים המצופים בתבניות,לרסס שכבת שמן דקה מאוד בריסוס קל על השניצלים ולעבור לשלב "הקשה" לחיצה על הציור המתאים במסך ההפעלה ו - enter.


ומי שאוהב פסטה ליד השניצל מוזמן להניח את הפסטה היבשה בתבנית,כן הפסטה היבשה, זו לא טעות,להוסיף את הרוטב ושוב לעבור לשלב "הקשה" לחיצה על הציור המתאים במסך ההפעלה ו - enter. והפסטה יוצאת אל דנטה כמו שרק השפים האיטלקיים יודעים להכין...


קפה וקוראסון
ואם במאפים חשקה נפשכם אין בעיה,ברבים מהמטבחים משתמשים היום במוצרי בצק גולמיים מוכנים מראש,במקרה של קוראסונים לארוחת הבוקר למשל מה שצריך לעשות הוא,להוציא בערב את הקוראסונים הקפואים מהאריזה,להניח אותם על התבניות,וללחוץ על ציור המאפים,לבחור את אופציית הקוראסונים שתפעיל תוכנית אוטומטית לחלוטין של הפשרה,התפחה והאפיה של הקוראסונים.אפשר ללכת לישון,לקום בבוקר,ליהנות מקוראסון חם "ולעבוד קשה"רק בהכנת כוס הקפה...


תפריט A LA CARTE בתנור אחד


וזה עוד לא הכול אמר לי השף היווני שהדגים את יכולותיו של הפלא הטכנולוגי הזה,התנור הזה יודע גם לצלות בו זמנית סוגים שונים של מזון בכול גודל ומשקל ככול שיהיו,בכול מגש בנפרד,מבלי לגרום נזקים לחומרי הגלם שתכונותיהם וזמן הריכוך שלהם שונה,כול מה שצריך לעשות הוא למלא את המגשים במזונות השונים ולסמן במסך ההפעלה בגרירה כמו במכשיר סלולרי חכם את מספר המגש והמזון שבתוכו.ללחוץ enter והתנור יעשה את המוטל עליו ויודיע לשף בצפצוף על המזון המוכן. יתרון עצום כשיש לשף 20 אורחים למשל שצריך להוציא להם 20 מנות שונות ומורכבות בבת אחת.


תשאלו איך התנור עושה את זה ? פשוט מאוד באמצעות חיישני נפח ופיצוי אנרגטי למוצרים שנותרו לטיפול טרמי בכול פעם שדלת התנור נפתחת להוצאה של מוצרים מוכנים.
תנור שמדבר עברית


התנור יודע להציג את פונקציות היצור שלו ב- 70 שפות כולל כמובן בעברית. ובסיום העבודה כמו התנורים שלפניו הוא יודע לנקות ולחטא את עצמו,כול מה שצריך לעשות הוא להכניס לתא מיוחד קוביית סבון וללחוץ על כפתור ההפעלה של תוכנית הניקוי והחיטוי.


יתרון נוסף,ניתן לחבר לתנור דיסקונקי עם מתכונים חדשים של השף ולצרף את המתכונים לספר המתכונים הקיים במקור.


שוחרי תוכניות ה- AHCCP,ישמחו לשמוע שהתנור יודע לזכור ולהציג הסטורית,כול פעולת בישול שבוצעה בו ברמה של שנה,חודש יום ושעה.


זה מה שקורה כש - 50 מהנדסים ואנשי מקצוע גרמנים קמים מידי בוקר לעבודה ותפקידם הוא לחשוב איך עושים את הקומביסטימר לטוב ביותר...


ולומר את האמת הם הצליחו ובגדול ! כול מה שצריך לעשות כשף על מנת לעבוד עם התנור הוא להגדיר את התוצאה הסופית ללחוץ על הכפתור ולשתות קפה,כשהאוכל יהיה מוכן התנור יקרא לך בחזרה.


קומבי קומבינטור
דורג על ידי שירי להב
5
צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: