moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

סיום מסלולוֹף

סיום מסלולוֹף

ראש ענף המזון של צה"ל סא"ל סנדרה משה הודיע סופית על הפסקת ניפוקו של הלוֹף בצבא לאחר המלאי האחרון של קופסאות הלוֹף אזל לחלוטין.

הלוֹף יוחלף כך מסתמן בקציצות ברוטב עגבניות או שווארמה או גולש, שיסופקו בשקיות מתחממות מעצמן.


בצה"ל טרם החליטו סופית והתחליף של הלוף במנות הקרב כרגע, הוא דג הטונה המשומר האהוב על החיילים מבית.

 

הלוף מאז 1937
הבשר המשומר (הלוף ודומיו) הומצא בשנת 1937 על ידי יצרן המזון האמריקאי "הורמל" כפתרון יצירתי למלאי גדול של בשר חזיר. הבשר נקצץ יחד עם שומן ונארז בקופסאות שימורים, שאיפשרו חיי מדף ארוכים ללא קירור.


מאחר ואורך חיי המדף של הבשר המשומר היה ארוך,הוא היווה חלק משמעותי בתזונת כוחות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה ובמלחמות הבאות אחריה ברחבי העולם.
למות מהריח במקום למות בקרב...


צריך להבין שלא פשוט היה ליצר טכנולוגית בשר משומר בקופסאות בעל אורך חיי מדף ארוך.


ונסיונות של ענף המזון בצה"ל לספק בשרים משומרים כמו גולש,בוליביף (סוג של גולש אנגלי פרורי) נוראי אפילו יותר מהלוף וניסיונות ליצר ולספק עופות משומרים שעצמותיהם התפוררו בקופסא,כשלו כישלון מוחלט. והלוף על אף תדמיתו הנוראית ,יצא מנצח לפחות טכנולוגית.


הלוף הצה"לי יוצר באופן בלעדי על ידי חברת "ריכרד לוי" ,שסגרה את שעריה לפני מספר שנים.


עם השנים הפך הלוף לאחד מהמאכלים המזוהים ביותר עם צה"ל ואף שימש השראה לבדיחות רבות ולמערכונים,עקב סלידתם של החיילים מהנקניק המשומר שהריח שהפיץ עם פתיחת הקופסא גרם להם לעיתים כך לפחות לדבריהם, "לרצות למות מהריח יותר מאשר למות בקרב"...


אגב מקור השם לוף הוא "Meat Loaf" שפירושו בשיבוש הביטוי האנגלי "קציץ בשר".


המילה "לוף" הפכה בעברית לשם גנרי ל"קציץ בשר משומר" ושמו הנכון הוא לוֹף ולא לוּף (חולם,במקום שורוק).
במדינות דוברות אנגלית מכונה קציץ הבשר גם "ספאם", שם שהושאל בעידן האינטרנט לתיאור דואר זבל אלקטרוני.


"ספאם" במקור הוא שמו המסחרי של הלוף (בשר קצוץ משומר) של חברת Hormel Foods השם הוא קיצור של Spiced Ham (ירך חזיר מתובל) ונעשה בו שימוש בקמפיין השיווקי של החברה מאז 1937.


כתוצאה מהקמפיין הפך המונח שם נרדף לבשר משומר שאינו טעים, מזין או מגרה ולא, לא צריך היה לספר זאת לחיילים הם יכלו לטעום ולהריח בעצמם כך שהשם ספאם הוא שם שכול חייל יאמר לך מזוהה הכי טוב עם לוף,למרות שאותי חינכו לא לומר זבל על אוכל...


לטעון ולשגר את הלוף לאויב
הלוף מהיותו קציץ בשר משומר,בעל התדמית הירודה,גרם לכול מערך המזון בצבא לתדמית נוראית והוא היה אחד מהפריטים הבעייתיים ביותר שנדרשתי להתמודד איתם בתפקידי כשף צה"ל.


יחד עם זאת כטבח אני חייב לומר שהלוף היווה חומר גלם לא רע בכלל ואתגר למתכונים שונים שניסתי להמציא ולרקוח על מנת לגמור את המלאים הצה"ליים שהתחדשו בכול שנה,עם רענון מנות הקרב. רק שתדמיתו וריחו לא סייעו כלל וכלל לצריכתו בקרב חיילי צה"ל,שנאלצו למגינת ליבם לצרוך אותו בעל כורחם כשרבים מהם היו רוצים לו היו יכולים להטעין את קופסאות הלוף כמו שהם לקני התותחים והטנקים ולשגר אותם ישירות לאויב (שהם יסבלו למה אנחנו ?) אלא שרבים מהם לא ידעו ,שהלוף דווקא נמצא אהוב בקרב אויבנו,כך למדנו מהזנתם של אלו בבתי הכלא והמעצר הצבאיים.
לוף בורגר
אבל יגידו דורות החיילים מה שיגידו, דעתם של מרבית קציני צה"ל בעיקר אלו שבשירות מילואים ואולי המפונקים פחות ( או החייבים לשמש דוגמא מתפקידם ומעמדם) תמיד הייתה נוחה יותר באשר לנקניק המשומר המכונה לוף.
אני זוכר אירוע שבו הודעתי לאל"מ מ. מפקד חטיבה,שבכוונתי לסגור את המטבח החטיבתי מטעמי תברואה. ועד שהמטבח לא יצוחצח,חיילי החטיבה יצרכו מנות קרב...
איך שהוצאתי מפי את המילים מנות קרב,ראיתי איך שפניו שהאדימו מכעס על הגזירה שהנחתתי עליו, הפכו לורדרדים תוך שהוא מסנן לעברי ,מנות קרב ? "האא אני אוהב מנות קרב ובמיוחד אני מת על הלוף"...


עבור רבים מהקצינים ובדגש לבכירים שבהם, מדובר במאכל מאוד פופולארי,המזוהה עם חוויות מהשירות הצבאי בתנאי קרב ותנאי שדה (ג'ובניקים לא יבינו זאת) ולרבים מהם מתכונים יצירתיים להכנת הלוף, על אף שהמתכון שרווח בין כולם היה הפשוט ביותר: פותחים את הקופסא מ- 2 צדדיה,מחליקים את הלוף על קרטון מנת הקרב,פורסים לפרוסות באמצעות המכסה,מניחים בין 2 פרוסות לחם ואוכלים כך, קר כמו שהוא יחד עם מלפפונים כבושים או תירס משומר מתוק, שעידנו מעט את הטעם,אבל לא שיפרו את המרקם הנוראי של השומן הקר והרווי בכול נגיסה...


רפול רמטכ"ל הלוף
ורק רפול גם כשכיהן רמטכ"ל נהג לפרוס על שולחנו נייר עיתון,להוציא ממגירת שולחנו קופסת לוף,לפרוס בצל טרי ולאכול אותו בשקיקה,בעוד מנהל חדר אוכל הקצינים הבכירים בקריה ממתין לו לשוא.


מניסיון אני יכול לומר שכשאתה רעב ושוהה בתנאי שדה ואין בקרבתך מטבח צבאי,אתה מוכן לאכול גם חול. וכך למרות מה שחושבים עליו, הפך הלוף בעל כורחו "למעדן" בקרב החיילים והקצינים הלוחמים,שהשתכללו במהלך השנים ובהפוגות בין הקרבות ,צלו את פרוסות הלוף על אסכלות מאולתרות והפכו אותם להמבורגרים נהדרים ואני רחוק מלהיות ציני,כי לוף על האש הוא המתכון המוצלח ביותר,פשוט המתכון המנצח וכול הניסיונות לעשות ממנו מה שהוא לא ! ובכלל זה,ממולאים,תבשילים,מרקים,סלטים ועוד יצירות נואשות ,כשלו לחלוטין.


אז זהו תם עידן הלוף והוא הגיע לסוף המסלול לאחר כמעט 63 שנות שירות אהודות יותר או אהודות פחות.


יהיו שיאמרו שבזכותו של הלוף שתרם למוראל הלוחמים,ניצח צה"ל במערכות ישראל,אבל אין ספק שנשמתו של הלוף תהיה צרורה בליבם של אוהדיו בשירות סדיר ובעיקר בשירות המילואים.
 


סיום מסלולוֹף
דורג על ידי גלית פלד
5
צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: