moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

חומוס אבו ברקוביץ

חומוס אבו ברקוביץ

כדי להכין חומוס טוב אתה לא חייב ששמך יהיה אבו חסאן או אבו שוקרי,לא מאמינים? קפצו לרמת השרון לחומוס אבו ברקוביץ'.

שמואל מולדובן

Messubcha3

מעטים יודעים שאת רמת השרון העיר שנחשבת בעיני רבים לאחת מהערים שכדאי לגור בהם,הקימה למעשה קבוצת יהודים מיפו שחיפשה קרקע פנויה לצורך הקמת שכונת גנים מחוץ לשטח העירוני הצפוף והדחוק של יפו של שנות העשרים.
ואולי שורשים אלה הם הסיבה לחוצפתו ותעוזתו של קובי ברקוביץ',צעיר ישראלי נמרץ ותכול עיניים,בוגר ביה"ס תדמור,לפתוח בעיר חומוסיה ולקבוע את שמה לחומוסיית אבו ברקובי'ץ.
"כשהגעתי ביום הראשון אשכנזי לבנבן שלא מבין מהחיים שלו,גלגלו רוב העיראקים הגרים כאן את עיניהם למרום ואמרו לי בצורה הכי נימוסית שיש שאני אמנם בחור חביב וטוב לב, אבל יצור מוזר שכמוני הבא לפתוח חומוסייה ברחוב ראשי בעיר הכי צפונבונית בשרון – אין לו סיכוי ולו הקל שבקלים לשרוד אפילו לתקופה קצרה".

"אני את שלי עשיתי"

קובי ורעייתו,החליטו בכל זאת לקפוץ למים הקרים ופתחו בהתרגשות את המקום,אבל ממש כפי שניבאו השכנים הם נתקלו בקטסטרופה. "בחודשיים הראשונים היתה שממה. איש לא בא וכל השכנים רק צקצקו בלשונם כאילו הם מזכירים לי שצפו מראש את מה שקורה לי עכשיו", נאנח קובי. "באותה תקופה ראיתי את הכסף נעלם אט אט, אבל בגלל שאני מאוהב בחומוס, והמחיר של אהבה כזו היא סבלנות אין קץ לכל דבר ולכל נושא, אמרתי לעצמי שאני עושה את החומוס הכי טוב שיכול להיות, וכשהלקוח הראשון מתוך הקמצוץ שיש לי מחייך ואומר לי שטעים לו - אני את שלי עשיתי".
 
העקשנות, ובעיקר הסבלנות של קובי הוכיחו את עצמם: אט אט נפוצה השמועה כי בלב העיר יש מקום קטן המציע חומוס איכותי שאינו מבייש מקומות מפורסמים וידועים ביותר. לאחר שנה וחצי בה עבד קובי לבד מבוקר עד ליל,הגיעה נקודת האל חזור: המקום הכפיל את גודלו, ולקובי הצטרפו חמישה עובדים המשרתים מאות חובבי חומוס ביום.
ייאמר לזכות קובי כי הוא קנאי מאוד לזהות הלקוחות שלו, אבל משיחה שלא לציטוט עולה שכל שמנה וסלתה של העיר מבלה אצלו.
 
"הדבר החכם ביותר שעשיתי מהרגע הראשון היה להקשיב לסועדים". מסביר קובי את סיפור ההצלחה של המקום. "הכל החל כשסועד אחד לחש לי באוזן שאני טוחן את הגרגירים יתר על המידה. מיד שיניתי את זה והתוצאה היתה חומוס איכותי יותר וגרגירים המתפצחים בפה. לקוח אחר לימד אותי להוציא לחלוטין את אבקת המרק מהמשוואה, כשמבחן התוצאה כאן היה טעם שונה ואותנטי יותר מקודם".

"אני שם כל חיי בסיר אחד"

קובי לא משתגע על קומבינות ושילובים "אני מבטיח לכל אחד שנכנס לכאן, שאם הוא יטעם את החומוס שלי בלי שום שדרוג - הוא יגלה חומוס טרי ואיכותי". קובי גם מבטיח שלעולם לא יפתח עוד סניף, לא יגדיל את המקום יתר על המידה, ולא ישנה כלום בכל הקשור לאיכות. "אני את כל חיי שם בסיר אחד במקום אחד. אני חושב שמקומות בהם בעל הבית אינו נמצא סופם להיכשל, ואני יודע שלא אתעשר מפרויקט חיי כי עסק כזה גם אם הוא הצלחה, יכול לפרנס רק משפחה אחת".


אז זהו שסיפורים לחוד ומעשים לחוד,החלטתי לנסות אישית מנת חומוס במטרה להשוות בין צלחות החומוס המוגשות בחומוסיות השונות ביפו,ירושלים ועכו אצל ה-אבו המתחרים.
לזכותו של האשכנזי הלבלבן אפשר לומר שהתואר אבו ברקוביץ' מגיע לו בזכות חומוס חמים איכותי וטרי,כזה שלא רק שאינו נופל מאיכותם של חומוסיות ה- אבו המתחרות,אלא שבמקרים מסויימים אף עולה עליהם,שלא לדבר על המקום המצוחצח והשירות המהיר במקום.
חומוס אבו ברקוביץ' ,אושיסקין 9 רמת השרון 03-5403335,אפשר גם לקחת הביתה.


חומוס אבו ברקוביץ
דורג על ידי מיכל רחמים
5
צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: