moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

דגים מכובסים

דגים מכובסים

דגים מכובסים


תחקיר "כלבוטק" חשף כי דגים המיובאים מסין,נמכרים ברשתות השיווק לאחר שעברו "כיבוס" שנועד להחדיר לתוכם מים וחומר כימי,בניגוד לתקן המותר בישראל. אז מה חדש ?

 

שמואל מולדובן

 

מפעל-לעיבוד-דגים-בסין

מפעל לעיבוד דגים בסין

 

אוכל מכובס הוא מילה נרדפת שמקורה מ- צה"ל של שנות השישים,שנים בהם נוהלו המטבחים הצבאיים בידי טבחים יוצאי אירופה.
לאוכל האשכנזי, הלבן, הפולני,יצא שם רע בעיקר בקרב החיילים יוצאי מדינות צפון אפריקה,שלא יכלו לסבול את המראות הקשים של אוכל לא "אדום"...
אלא מאי ? גם הקיצוניים ביותר בקרב יוצאי מדינות צפון אפריקה,לא שיערו בנפשם שהדגים שהם קונים בסופרמרקט המקומי עברו כיבוס והפעם סיני...
העניין הזה של אוכל סיני מזויף,הוא לא משהו חדש שלא ידענו עליו בעבר.


רק בשנה שחלפה התוודענו לתמותת תינוקות סיניים שצרכו חלב עם תוספות מלמין,חומר המשמש בתעשיית הפלסטיקה והדישון.


אז איזה סיבה יש לסינים לספק למדינת ישראל דגים נקיים מתוספות,בעיקר לתוספות כאלו שמגדילות את משקל הדגים,לעשיית רווחים קלים...
בתחקיר כול בוטק,ראינו גם בעין בלתי מזוינת,מה עושים לדגים המיובאים מסין לישראל.ובעיקר לפילה.

 

הפילה עובר כיבוס

 

הפילה עובר כיבוס במכונת כביסה מיוחדת,שמחדירה לתוכו מים מוספים וחומר כימי בשם פוספט (STPP - סודיום טריפולי פוספט),רכיב הנמצא בחומרים המשמשים למדיחי כלים, מכונות כביסה והלבנת שיניים לא עלינו...


למעשה,מכבסים את הדגים תוך שקשוק וניעור,עד שהם מתנפחים ועולה מהם קצף,כתוצאה מניעור הפוספט,בדיוק כמו במדיח כלים או מכונת כביסה ביתיים.
לדברי ד"ר הרברט זינגר, לשעבר מנהל היחידה הווטרינרית של רשות המזון הארצית במשרד הבריאות, "מטרת הפוספט לאפשר את החדרת המים לדג ולשפר את איכותו ומרקמו.החדרת החומר הופכת אותו לרך ובשרני יותר".


לדברי זינגר, "פוספט נמצא באופן טבעי בבשר ובדגים בכמויות נמוכות, ואין שום מחקר רציני שמוכיח שהוא יכול לגרום לבעיה בריאותית".
"הכמות בדגים גדולה קצת יותר מזו שבעוף,אך בכל מקרה החומר קיים במזון מן החי".


"פוספט זה חומר שמשתמשים בו בהרבה מוצרים והוא לא רעיל.וכל עוד הכמות אינה עוברת את התקן,אין כל בעיה בריאותית".


התקנות בישראל מאפשרות להחדיר פוספט לדגים עד רמה של 0.5% לקילוגרם.אך בדגים שנבדקו בתחקיר "כלבוטק" נמצאו כמויות גבוהות יותר. בכל מקרה,הוספת פוספט או כל חומר אחר שנחשב תוסף מזון,מחייבת את היבואן לסמן את המוצר כמוצר מעובד ולא כמוצר נקי.


מעבר לכך כשמוסיפים למוצר תוספות כול שהן,התוספות אמורות להיות מודפסות על האריזה החיצונית.ולמען הסר ספק בתקן אף כתוב בפירוש גם מה גודל האותיות המחייבות...

20% דג ועד 80% מים

מהתחקיר הסתבר,שמשרד הבריאות גילה כבר לפני כחצי שנה,שיבואנים עושים שימוש בפוספטים ביבוא דגים ולא מציינים עובדה זו על גבי המוצרים. במשרד ניסו למגר את התופעה באמצעות דרישה חדשה שחייבה את היבואן המבקש להוסיף פוספט למוצר,להיות מאושר ליבוא מזון מעובד.


עוד הסביר ד"ר זינגר. "כשמכניסים את הפוספט לדג לאחר השרייתו במים,הוא הופך לדג מעובד.וצריך לסמן עובדה זו ברכיבים התזונתיים".
"זה לא משהו חריג,ניתן לראות את זה במוצרים אחרים כמו שניצלים מדגים, אבל לעולם לא בדג כחומר גלם או בפילה שצריך להיות נקי מתוספי מזון".
בעיה נוספת בהחדרת מים וחומרים נוספים לדגים היא תוספת המשקל עליה משלם הצרכן בעצם על מים ולא על דגים.


מהתחקיר עלה,שבדגים הקפואים המיובאים מסין,יש ריכוזי מים של-50% - 80%.כשהתקן הישראלי,מתיר רק שקרח יעטוף את הדג בלי שימצא בתוכו.


במוצר מותר שיהיו לפי התקן מקסימום 20% קרח ו-80% דג,אבל בפועל מה שגילה התחקיר הוא,שציפויי הקרח הגיע גם ל-35%, ובמקביל בתוך הדג תוספות מים הגיעו אפילו ל-60% ו- 80%.


ד"ר זינגר הסביר "לגבי ציפוי הקרח החורג שגילה תחקיר "כלבוטק"."עוטפים את הדגים בציפוי קרח כדי להגן עליהם מפני התייבשות וגם כדי למנוע את המגע של שומן הדג עם החמצן,שעלול להוריד משמעותית את איכות הדגים". "זו טכניקה ידועה שקיימת שנים.בחו"ל אין שום תקנה הקובעת את אחוז הציפוי,אך בישראל היא מוגדרת - 20%.אמורים לבדוק את העניין הזה בכניסה לנמל ואם מגלים שקיימת חריגה לא אמורים לתת למשלוח להיכנס.אך גם כאן אין כל משמעות בריאותית לחריגה".

 

שימו לב לתווית הסימון

 

ממשרד הבריאות נמסר: "סוג הבדיקות הבטיחותיות והאיכותיות לדגים משתנה בהתאם לפרמטרים כמו סוג הדג,מדינת המקור וההיסטוריה".
"בשונה ממוצרי מזון אחרים מן החי, קיימים עשרות אלפי זנים של דגי מאכל.ולישראל מיובאים יותר מ-100 סוגים שונים,מיותר מ-80 מדינות.ולא ניתן לפקח בחו"ל".
"בהתייחס להוספת פוספטים לדגים,הוכרה מעבדה אחת לביצוע הבדיקה והיא צורפה כבדיקה שגרתית ליתר הבדיקות המבוצעות לדגי היבוא".
"כנמצאים משלוחים עם סימון ליקוי או שעלול לגרום להטעיית הציבור,היבואן נדרש לתקנו כתנאי למתן ההיתר להכנסת המשלוח ארצה".


"לאחר שמשרד הבריאות החליט להוסיף את בדיקת הפוספטים למערך הבדיקות, כל משלוחי הדגים שנמצאו עם פוספטים ללא ציון מפורש בתווית, נדרשו לתקן את התווית ובמידת הצורך גם את 'האישור המקדמי"

 

שלא יעבדו עליכם

 

"משמרת הבטיחות" מבקשת להבהיר לציבור השפים במטבחים הציבוריים ובעסקים ליצור מזון,שמשתמשים בדגים קפואים מיובאים מסין :-
"פילה" בהגדרה הקולינארית,הוא נתח בשר או דג,נקי מעצמות / אדרות ומתוספות חיצוניות אחרות.


יש דגים קפואים שמיובאים מסין או ממדינות אחרות,שמכילים 50%-80% מים ופוספטים.ויש בכך על מנת לשלם עבור מים במחיר של דגים.עובדה שעלולה לגרום להפסדים כספיים לעסק,מהעובדה שדגים מלאים במים ופוספטים ומצטמצמים במהלך הבישול,לכדי משקלם המקורי.


כתוצאה מכך המנה הסופית קטנה הרבה מעבר לתכנון ועל מנת לעמוד בדרישות ובהסכמים עם הלקוחות יהיה עליכם להכין כמויות נוספות שאותן לא תכננתם,כי רכשתם מים ולא דגים.ומי בכלל רוצה לשלם עבור מים במחיר של דגים ? שימו לב שלא יעבדו עליכם...

לקריאה נוספת על איכות המזון שלכם - לחצו כאן


דגים מכובסים
דורג על ידי גילה אלמוג
5
צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: