moldovanfood_LOGO

rss_icon

437_3809e813b998a3fd198fc76ea992fd79

 

יעוץ קולינרי למסעדות - לשיפור הרווחיות

יעוץ קולינרי למסעדות - לשיפור הרווחיות

בישראל קמות וצצות מסעדות חדשות רבות, אך יותר ממחציתן לא יצלחו את השנים הראשונות לפעולתן ויסגרו. הסיבות לכך מגוונות - מיקום שגוי של המסעדה, השקעת סכום ראשוני גדול בשיפוץ והקמת המסעדה שאינו משאיר רזרבה מספיקה לתפעולה, חוסר אהדה של הציבור למזון המוגש וכו'. חלומם של בעלי מסעדות רבים מתנפץ, ופעמים רבות החוויה המרירה לא מסתיימת מיד - שנים רבות לאחר סגירת המסעדה הם עובדים קשה עבור אחרים ומשלמים את החובות שיצרה.
בשנים האחרונות החל להימצא הפתרון - במקום שהשפים הגדולים יפתחו מסעדות המתחרות במסעדות ה"בינוניות" של יזמים בעלי חזון, ניתן להזמין שף פרטי קולינרי ולשתף אותו במלאכת הקמת המסעדה או מיתוגה מחדש. כך מצטרפים הניסיון ארוך השנים, הידע הרב שנצבר ואפילו המוניטין של אותו השף, לצוות המקים והמנהל של המסעדה ויוצרים יצירה קולינרית משותפת באמצעות יעוץ קולינרי מקצועי ואכפתי.


יעוץ קולינרי יכול לשנות את התמונה והמנה

antonellaלעיתים כל המפריד בין בית קפה או מסעדה מוצלחים לאלה שנכשלים הוא יעוץ קולינרי תומך. שף פרטי קולינרי המסייע בבחירת המנות ובהתאמת לקהל היעד הרחב ביותר, תוך סיוע בבניית תפריט מגוון ומושך, המתאים לכל שעות היום יכול להזניק מסעדה תוך זמן קצר ממסעדה בינונית, אפרורית ונטושה למקום מפגש חי, משגשג והומה אדם. שף יועץ קולינרי מסוגל לבחון את המנות הקיימות במסעדה ובבית הקפה ולהציע טוויסט משלו לטעמים השונים, כאשר שיפור קל במתכון ומספר צבעים נוספים המצטרפים ליצירת כל מנה יכולים להיות ההבדל בין מנות משמימה לסעודות גורמה. בנייה נכונה של התפריט, הצגת המנות באור המחמיא לו הן ראויות, ואפילו טיפים בכל הקשור לצילום המנות יכולים לגרום לבאי המסעדה להזמין יותר, ולא לוותר על הקינוח שלא יוכלו למצוא בשום מקום אחר.
 

עלות

מחירו של יעוץ קולינרי משתנה בהתאם לרמת המעורבות של השף בעסק ולרזומה של אותו של בתחום - שף ברמת "סלב" המוכר בתקשורת יגבה סכומים גבוהים יותר משף בעל מסעדה מוכרת, וכמובן הכל תלוי ברמת המעורבות הנדרשת: האם מדובר בסודות המטבח הפרטי או רק בעריכה ושינוי של צורת ההגשה של מנות הבית המוכרות במסעדה ומוגשות בה לאורך שנים? לשם מוכר יש יתרון גם מבחינת יחסי הצבור של המסעדה, ומגע הקסם שלו בצורת ההגשה שמכתיב השף יכול לעשות פלאים לכל מסעדה.
 

יתרונות

אחד התחומי בהם יעוץ קולינרי יכול לסייע היא העלאת רמת האוכל המוגש מבלי ליצור עלויות נוספות, ואפילו חיסכון של עלויות קיימות. שולי הרווח הנמוכים בענף ההסעדה כיום גורמים למסעדות רבות להגיע לרווחיות שנים רבות לאחר שנפתחו. שף עם ניסיון בתחום ממסעדה משלו ויעוץ למסעדות ולבתי קפה במשך שנים יכול לחסוך את המחיר היקר של לימוד מטעויות עבר. יעוץ על ידי שף מומחה, במיוחד אם הוא מאפשר להשתמש בשמו בתפריט ובמיתוג המסעדה, ובחירת אדם בעל ניסיון רב בבניית תפריטים למסעדות יכול להפיח חיים גם במסעדות שקיימות עשרות שנים, ולפתוח אותן בפני קהל רחב יותר, בהתאם להעדפות קולינריות שונות. שף יועץ קולינרי יכול להפוך בית קפה פשוט, לבית קפה בוטיק ולמשוך אנשים המעוניינים להתפנק במנת שף וקפה גורמה, ולא רק בקרואסון פשוט שיכלו לרכוש במכולת השכונתית לצד שהוכן בחופזה. לסיכום, אם אתה בעל מסעדה או בית קפה שעדיין לא מימשו את הפוטנציאל שלהם, ועוד לא הגיעו לאיך ששיווית אותם בחזונך כשפתחת את המקום, או שאתה עומד לפתוח את מקום המפגש הבא של הברנז'ה מומלץ למצוא את השף הנכון עבורך ליעוץ.

צור קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל: